Sok Noni, czyli co ma do zaoferowania morwa indyjska?

Sok Noni to najpowszechniejszy i najprostszy sposób na uzupełnienie swojej diety o nieprzecenione właściwości morwy indyjskiej. Jej szeroki zakres oddziaływania powoduje, iż jest skuteczna w walce z bólami brzucha, infekcjami różnego pochodzenia, depresją, łuszczycą czy bólami stawów. Część źródeł podaje ponadto, iż specyfik jest w stanie polepszyć stan zdrowia osób chorych na cukrzyce, raka czy HIV.

Dlaczego właśnie sok z Noni?
Jedną z największych zalet tego preparatu jest to, iż hamuje on proces utleniania cholesterolu LDL, który ma zły wpływ na nasz organizm. Dlatego też, polecany jest osobom, które są zagrożone miażdżycą. Dodatkowo, związki fitochemiczne, znajdujące się w soku z Noni są pomocne w leczeniu ogólnie pojętych schorzeń układu pokarmowego. Szczególnie duże działanie odnotowano w zakresie infekcji jelit oraz żołądka. Odpowiadają za to głównie właściwości zapobiegające rozwojowi drobnoustrojów.

Pomoc w bólu
Pierwotni użytkownicy tego soku, stosowali go z powodzeniem do płukania jamy ustnej. Właściwości przeciwzapalne powodują bowiem łagodzenie bólu tej części ciała.